cPanel: E-posta Hesabı Oluşturma

cPanel e-posta hesabı oluşturma adımları özet olarak şu şekildedir:

cPanel > E-posta Hesapları > Oluştur > Etki Alanı > Kullanıcı Adı > Şifre > Oluştur

cPanel E-posta Hesabı Nasıl Oluşturulur?

 1. cPanel > E-posta Hesapları sayfasına girin.
 2. Oluştur butonuna tıklayın.
 3. Etki Alanı listesinden alan adını seçin.
 4. Kullanıcı Adı satırına eposta adını yazın.
 5. Şifre satırında şifreyi belirleyin.
 6. Oluştur butonuna tıklayın.

cPanel E-posta Hesabı Oluşturma Detaylı Anlatım

 1. Arama satırına E-posta Hesapları yazın. Arama sonucuna tıklayın.
 1. Oluştur butonuna tıklayın.
 1. Etki Alanı açılır menüden hangi alan adına e-posta adresi oluşturmak istiyorsanız seçin.
 2. Kullanıcı Adı satırına e-posta adresinin adını yazın.
 1. Şifre kısmında iki farklı seçenek kullanabilirsiniz.
  • Şifreyi yönetici olarak siz tanımlamak istiyorsanız Set password now. seçeneğini seçin. Oluştur butonu ile şifre önerisi alabilirsiniz. Aşağı ok ile oluşturacağınız şifrenin içeriğini düzenleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz şifrenin gücüne göre ele geçirilme olasılığı düşecektir.
  • Kullanıcının kendisi şifresini oluşturmasını istiyorsanız Send login link to alternate email address. seçeneğini seçin. Gelen satıra  kullanıcıya ait aktif olan farklı bir e-posta adresi yazın. Bu eposta adresine şifre oluşturma linki iletilir.
 2. Optional Settings > Edit Settings ile standart ayarları düzenleyebilirsiniz.
  • E-posta hesabının posta kutusu boyutunu belirlemek için Storage Space satırından değer girin. Radyo butonunda yazan değer size verilen en fazla boyuttur. Bu boyuta göre posta kutusu boyutu belirleyebilirsiniz.
  • E-posta hesabına gönderilen bir e-postanın hedef klasörün içine gönderilmesini olanak sağlayan artı adresleme özelliğinde otomatik klasör oluşturmayı kapatabilirsiniz. Automatically Create Folders for Plus Addressing bölümünde Do not Automatically Create Folders seçeneğini seçin. Bu işlem epostaadı+klasö[email protected]ı şeklinde gönderilen e-posta, posta kutusunda klasörismi adında klasör yoksa Gelen klasöründe gösterilir.
  • Send a welcome email with instructions to set up a mail client. kutucuğunun aktif olması e-posta bağlantı bilgileri hakkında e-posta iletir. Bu e-postanın iletilmesini istemiyorsanız kutucuğu boş bırakın.
 1. Stay on this page after I click Create. kutucuğunu aktif ederseniz Oluştur butonuna tıkladığınızda e-posta oluşturduğunuz sayfadan çıkış yapmaz. Bu sayede başka e-posta adresi oluşturmaya devam edebilirsiniz.
 2. Kontrol ettiyseniz e-posta adresini oluşturmak için Oluştur butonuna tıklayın.

E-posta adresi hazır. cPanel > E-posta Hesapları > Check E-mail > Roundcube > Open adımlarını takip ederek kontrol edebilirsiniz. Ayrıca webmail.domain.uzantı sayfasından da giriş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın 1

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Ali

Ali

Aradığım bir içerikti, teşekkür ederim.